Site Overlay

FAQ

JAK PROBÍHÁ FOCENÍ?
nejraději mám focení stylem procházky při západu slunce – projdeme moje nebo vaše oblíbená místa a kdekoli se nám bude líbit nějaké zákoutí se zastavíme. při focení se snažím spíše o zachycení momentek než strojených póz, a proto vás pózuji jen pokud si sami nevíte rady, nebo když se ze začátku trošku stydíte 🙂 celé focení většinou trvá cca hodinku.
CO SI MÁME VZÍT ZA OBLEČENÍ?
úplně nejlepší je před focením prolítnout moje fotky a nebo zkouknout pinterest – tak nejlépe uvidíte, co na fotkách vypadá dobře a co by se vám líbilo. za mě osobně doporučuji spíš minimalistické kousky – nevolil bych velké nápisy, obrázky a divoké vzory. pokud se nefotíte sami, je super, když se vám podaří sladit i se svou druhou polovičkou nebo s celou rodinkou 🙂 obecně platí, že pro slečny je převlíkání zábava, takže je možné vystřídat klidně i dva, tři outfity, ale pro pány bych nechal outfit jen jeden (případně změna vrchního dílu – bunda, tričko, košile). barvy, se kterýma nikdy nemůžete šlápnout vedle jsou bílá, šedá, béžová, hnědá a černá. pro lepší představu vám sem přihodím pár barevných palet a ukázek 🙂

JAK PROBÍHÁ SVATEBNÍ DEN S MÁROU?
mám nejraději momentky z průběhu dne, a proto jsem neustále všude a nikde zároveň. můžete si být jisti, že během celého dne budete mít zaznamenány nejen momentky vás a vašich hostů, ale také všechny detaily, které váš den dělají jedinečným. protože kdykoli čtete knížku nebo koukáte na film, navozuje se atmoška právě těmito detaily – hořící svíčka, vítr ve vlasech, květiny na louce. dříve než přijde ten vytoužený polibek víte, že se něžně dotýkáte rukou, odhrnují se vlasy z obličeje, dotýkáte se tváře – a to jsou přesně momenty, na které se často ve fotografiích zapomíná. a přitom jsou tak strašně důležitý! navodí atmosféru a vrátí vás do momentu více než statické portréty do rámečku 🙂 na svatbách bývám nejčastěji už od ranních příprav, které mám na celé svatbě asi nejraději. ta intimnost, očekávání a láska na každém kroku se vždy do fotek tak krásně promítnou! ať už začínáte čajem, skleničkou prosecca nebo něčím tvrdším, chci být u toho! vyfotit, jak se na svůj nezapomenutelný den zkrášlujete, bavíte se s kamarády, pláčete dojetím s rodinou nebo dovádíte na zahradě se psem, protože jste připravení moc brzo 🙂 celý svatební den ve většině případů zakončujeme cca hodinku po setmění, kdy stíháme i mou druhou nejoblíbenější část svatby – párty fotky! prostě konečně vytasím svůj blesk a jedem. jak na párty, když nám bylo patnáct, haha. ale ty fotky! mají zase úplně jiný vibe, který podle mě stojí za to.
více o průběhu celého dne, mé rady a tipy vám moc rád sdělím na předsvatební schůzce

ČASTO KLADENÉ OTÁZKY

Omlouvám se, asi jsem zapomněl/a na dnešní focení že?
Pokuď nedorazíte bez omluvy s dostatečným předstihem na focení nebo budete mít více jak 30 minut zpoždění, příště s Vámi spolupracovat již nebudu. Nemám rád nespolehlivé lidi a nerad s takovými pracuji, i kdyby byli ze zlata.


Proč fotíme tak pozdě?
V čase, který Vám navrhnu, mi můžete plně důvěřovat. Časy focení navrhuji tak, aby světlo bylo ideální pro Vámi vybraný druh focení.

Už máte hotové fotky?
Tak na takové otázky málokdy dostanete odpověď. Během dne odepisuji na spoustu mailů, zpráv od nových zákazníků a dalších poptávky od jiných zákazníků a nemám tak dost času, odpovídat ještě na tyto dotazy. V momentě, kdy jsou fotky hotové, přidám své logo a posílám Vám odkaz. Důležité je podotknout, že každý druh focení má jinak dlouhou dobu dodání fotografií. Ale dříve, jak za týden fotografie nečekejte. Děkuju za pochopení.

Jak se mám nalíčit?
S líčením to opravdu nepřehánějte. Pokud by jste chtěli být na fotkách namalované, mám na to své odborníky, kteří Vás nalíčí. Ale upozorňuji, že pokud se doma nalíčíte moc výrazně nebo třeba neodhadnete správný odstín make-upu, nemusí to být na Vašich fotkách příliš lichotivé. Zvláště při glamour a focení aktů. Dochází pak třeba k situacím, kdy má žena oranžový obličej oproti zbytku těla.

Jak probíhá glamour a focení aktů?
Většinou už po předchozí domluvě máme zhruba rozhodnuto o tom, co se bude fotit, jak bude modelka namalovaná a co si má vzít na sebe( respektive sebou). Buď modelku vyzvednu a jedeme společně na domluvené místo focení nebo se už zde rovnou potkáme.
Při focení tohoto druhu fotek se snažím být maximálně obezřetný vůči Vám a pokusím se, aby jste se cítila pohodlně a komfortně. Proto focení začínáme postupně portrétem, poté fotkami ve spodním prádle nebo bodyčku a až poté se fotí akty.